top of page

Çocukların Beyin Gelişimi için Serbest Oyuna İhtiyaçları Var.

Yoğun programlar, sürekli aktiviteler hazırlama konusunda kendimizi sorumlu

hissedebiliriz ve sonra çocuklarımızın neden uykuya dalmakta ve hatta dinlenmekte zorluk çektiğini merak ederiz. Bedenlerinin, öz düzenlemenin (regulasyon) nasıl bir his olduğunu anlaması için zamana ve alana ihtiyacı vardır, dolayısıyla duyusal sistemleri oyun, dinlenme, hareketsizlik ve enerji ile ne yapacağını bilir.

Serbest Oyun Zamanına İzin Verin.


Çocukların sağlıklı bir şekilde büyümeleri ve gelişmeleri için serbest oyunun ve boş zamanın önemi büyük bir vurgu yapmaktayız. Yoğun programlar ve sürekli aktiviteler, çocukların doğal gelişimini olumsuz etkileyebilir. Bu yazıda, çocukların beyin gelişimini desteklemek ve kimliklerini keşfetmelerine izin vermek için serbest oyunun kritik rolünü ele alacağız.


Çocukların beyin gelişimi, oyun sırasında hız kazanır. Serbest oyun, çocukların üretkenliklerini kullanmalarına, problem çözmelerine ve öğrenmelerine yardımcı olur. Ayrıca, oyun sırasında duygusal zeka gelişir ve sosyal beceriler kazanılır. Çocuklar, kendi başlarına oynadıklarında veya diğer çocuklarla etkileşimde bulunduklarında bu önemli yetenekleri geliştirirler.

11 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page