top of page

Dikkatsizlik hakkında !

Dikkatsizlik hakkında konuşalım! Gerçekten gözden kaçabilir ve başka pek çok şeyle karıştırılabilir. Bu dikkatsizlik göstergelerinden haberdar mıydınız? Dikkatsizlik, hiperaktivite ve dürtüsellikle birlikte veya bunlar olmadan mevcut olabilir.


Dikkatsizlik öz düzenleme (regülasyon) ile ilgilidir. Dikkatsizlikle mücadele edenler, günlük yaşamın birçok alanında kendi kendini düzenleme ve yönlendirmede zorluk yaşarlar. Bunu, işin taleplerine ayak uydurmak için mücadele eden, ancak yine de hiperaktif veya fevri olmayan öğrencilerde görebilirsiniz. Dikkatsizliğin etkisini sosyal ortamlarda ve aile hayatında da görebilirsiniz. Belki de dikkatsizlikle mücadele eden birini tanıyor olabilirsiniz ve bu, onunla konuşmayı sürdürmeyi zorlaştırır, ev işlerini veya işlerini tamamlamakta zorlanır, sizi aktif olarak dinlemiyormuş gibi hisseder veya belki de bu yüzden hayal kırıklığına uğrarsınız.


Dikkatsizlikle mücadele eden birini desteklemeye yardımcı olmanın bazı yolları, başarılı olmaları için ihtiyaç duydukları desteği sağlamaktır. Günlük farkındalık egzersizleri, artan dikkati ve dikkati önceliklendirme ve filtreleme ile ilgili becerileri desteklemeye yardımcı olabilir. Bu, görsel programları, rutinleri yazmayı, görevleri organize etmeyi ve öncelik sırasına koymaya yardımcı olmayı, bir rutini sürdürmeyi, bir projeye veya sınıf çalışmasına başlamalarına yardımcı olmayı ve son olarak bu kişinin hayatınızı daha da zorlaştırmaya çalışan biri olmadığını anlamayı içerebilir. Biraz merhamet edelim, dikkatsizlikle mücadele etmek ve sürekli olarak pek çok şey yapıyor ama hiçbirini tamamlayamıyormuş gibi hissetmek ZOR.


Siz veya çocuğunuz dikkatsizlikle mücadele ediyor musunuz Nasıl başa çıkıyorsunuz11 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page